Soczewki kontaktowe - Twoje Oczy

SOCZEWKI KONTAKTOWE

Soczewki kontaktowe zapewniają ostre widzenie w każdych warunkach dając pełną swobodę w życiu codziennym. Przeznaczone są dla dzieci jak i osób dorosłych. Umożliwiają one uprawianie wiele sportów, znakomicie sprawdzają się przy jeździe na rowerze czy na nartach. Dzięki nim osoby posiadające wadę wzroku mogą uzyskać uprawnienia do pracy na wysokości. Noszenie soczewek korekcyjnych zapewnia również atrakcyjny wygląd u osób nie lubiących nosić okularów. Specjalne soczewki mogą podkreślić wygląd oczu a nawet zmienić ich barwę.

 

SOCZEWKI TWARDE

 
Soczewki twarde –określenie historyczne dla soczewek o stabilnym kształcie, które obecnie zostało zastąpione terminem soczewki sztywne. Są to soczewki wykonane z materiału o dużej przepuszczalności tlenu, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo ich stosowania.

Czym różnią się soczewki twarde od miękkich soczewek kontaktowych?

Soczewki twarde dopasowywane są indywidualnie dla każdego oka tak jak „dobrze skrojony garnitur" w oparciu o komputerową mapę rogówki. Zapewnia to optymalne dopasowanie soczewki z uwzględnieniem wszystkich parametrów oka w przeciwieństwie do miękkich soczewek, które produkowane są jednakowe, uniwersalne, wszystkie takie same dla każdego. Każde oko jest inne i wymaga specjalistycznego podejścia i doboru odpowiedniej soczewki (takich możliwości nie dają miękkie soczewki).

Soczewki twarde zachowują stabilny kształt, co oznacza że można założyć je tylko na jedna stronę. Nie trzeba się zastawiać czy założyć je na prawą czy lewą stronę.

Soczewki twarde wykonane są z materiałów gazoprzepuszczalnych nie zawierających wody, co zmniejsza przyleganie białek i tłuszczów na powierzchni soczewek, które mogą podrażniać oczy i powodować stany zapalne. Dlatego też twarde soczewki mogą być stosowane przez alergików.

Soczewki twarde mają mniejszą średnicę niż soczewki miękkie co ułatwia i zakładanie i ściąganie. Mniejsza średnica soczewki zapewnia także lepszy dostęp tlenu do obwodowych części rogówki, które zwykle są przykryte przez miękkie soczewki. Zapobiega to wrastaniu naczyń krwionośnych w rogówkę, które jest obserwowane u osób noszących miękkie soczewki, u których doszło do niedotlenienia rogówki.

Soczewki twarde zapewniają 10 razy większą wyminę łez pod soczewką, co zapewnia lepszy dopływ tlenu do rogówki.

Soczewki twarde wykonane są z materiałów wysokiej jakości co pozwala na użytkowanie ich przez dłuższy czas niż soczewki miękkie.

Dla kogo przeznaczone są twarde soczewki?

Soczewki twarde (sztywne soczewki, soczewki stabilnokształtne, soczewki o stabilnym kształcie) przeznaczone są do:

  • korekcji wszystkich wad wzroku (zwłaszcza korekcji dużej krótkowzroczności i nadwzroczności)
  • korekcji dużego astygmatyzmu
  • korygowania rogówek o nieregularnych kształtach (oczy pourazowe, po zabiegach operacyjnych)
  • korygowania stożka rogówki
  • korekcji wad refrakcji powstałych po przeszczepach (transplantacji) rogówki
  • korygowania wad refrakcji, których nie udało się wyrównać przy pomocy miękkich soczewek

Jak dobrać twarde soczewki kontaktowe?

Soczewki twarde dobierane są przez specjalistę okulistę, który dokonuje badania w mikroskopie oka, oceny wady refrakcji, filmu łzowego i stanu powiek. Następnie wykonywana jest komputerowa mapa rogówki. W oparciu o zebrane wyniki projektowana jest indywidualna twarda soczewka kontaktowa. Po wyprodukowaniu soczewki specjalista uczy pacjenta jak zakładać, ściągać i pielęgnować soczewki.

Soczewki  i astygmatyzm

Dla osób z astygmatyzmem oferujemy soczewki toryczne (soczewki astygmatyczne). Soczewki te dzięki swojej wyjątkowej budowie zapewniają całkowitą korekcję wady wzroku, czyli korekcję sferyczną i cylindryczną. Tylko taki sposób wyrównania wady wzroku umożliwia osiągnięcie dobrego i wyraźnego widzenia. Dla osób z dużym astygmatyzmem, nawet do 10 dioptrii, polecamy soczewki projektowane w oparciu o komputerową mapę rogówki. Takie soczewki zapewniają uzyskanie lepszego widzenia niż w okularach.


Soczewki multifokalne (progresywne)

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe i chcesz widzieć dobrze z bliska i daleka to potrzebujesz multifokalne soczewki kontaktowe. Zgłoś się do nas a my dopasujemy Ci soczewki gwarantujące ostre widzenie na każdą odległość. Specjalny sposób aplikacji z uwzględnieniem Twojej wady i Twoich potrzeb zapewni optymalną ostrość wzroku.


Twoje oczy Centrum Okulistyczno-Optyczne zapewnia Państwu dostęp do szerokiej gamy soczewek kontaktowych miękkich , soczewek twardych, kolorowych i protetycznych. Dzięki wykorzystaniu topografii rogówki możliwe jest wykonanie indywidualnej soczewki dla każdej wady wzroku. Toryczne soczewki kontaktowe zapewniają korekcję osób nawet z wysokim astygmatyzmem, jest to więc rozwiązanie dla osób które do tej pory z powodu swojej wady wzroku nie mogły korzystać z soczewek kontaktowych. Dla osób uprawiających sporty, polecamy jednodniowe soczewki kontaktowe, dające pełną swobodę użytkowania bez konieczności stosowania płynów do przechowywania soczewek. Istnieje również możliwość doboru ortosoczewek, w których się śpi a w ciągu dnia widzi się dobrze bez konieczności noszenia soczewek. Wszystkie oferowane soczewki wykonane są z materiałów o wysokiej tlenoprzepuszczalności zapewniając Państwu wysoki komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Wszystkie pochodzą od autoryzowanych przedstawicieli i spełniają wymogi stawiane produktom medycznym. Nie sprzedajemy produktów niewiadomego pochodzenia sprowadzanych z krajów azjatyckich.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę płynów do pielęgnacji soczewek (Concare, Concare Lipoclean, Renu, Opti-free,Opti-free Replenish, Solo care Aqua, AOSept, All Clean) oraz kropli nawilżających do stosowania w zespole „suchego oka”.